Миколаїв
вул. Будівельників, 5-А
Миколаїв
вул. 6 Слобідська, 80

Корисні поради: поради автомобілістам у спеку

03.08.2017

Спекотний літній час небезпечно для любителів автодоріг тим, що: по-перше, з точки зору фізіології - в розігрітому салоні водії швидше стомлюються, їх пильність притупляється, зростає небезпека виникнення ДТП. По-друге, з технічної точки зору - через спеку мотор схильний перегріву, а також страждають пластикові елементи салону, кузова, змінюються характеристики шин та інших гумотехнічних елементів. Згідно з дослідженнями вчених, в спекотний період кількість дорожньо-транспортних пригод на дорогах зростає. При температурі повітря + 27 ° С небезпека виникнення аварії збільшується на 6%, при + 32 ° С вона досягає 13%, а при 37 ° С - 33%.


Для того щоб пересування на автомобілі в спеку було найбільш комфортним, слід не забувати про деякі прості правила:


• Якщо автомобілю більше трьох років, в обов'язковому порядку потрібно 2 рази в рік перевіряти працездатність системи охолодження.


• Слідкуйте за рівнем масла в двигуні і охолоджуючої рідини в розширювальному бачку, також особливу увагу приділяйте температурі двигуна і справності термостата.


• Ні в якому разі з вікон не можна викидати непогашені сірники і сигарети, адже вони, впавши на узбіччя, можуть стати причиною серйозного загоряння.


• Паркувати автомобіль в спекотні дні найкраще в тіні. Якщо це неможливо, рекомендується закрити лобове скло зсередини спеціальним екраном, а приладову панель - простим рушником.


• Не залишайте в салоні автомобіля чутливі до температури предмети: запальнички, аерозольні балончики та інші ємності, що містять вогненебезпечні речовини під тиском.


• Не залишайте в закритій машині навіть на короткий час дітей, літніх людей та домашніх тварин.


• Враховуючи, що в спеку організм втрачає багато рідини, необхідно випивати не менше 2 літрів води в день. Перевагу віддавайте питній воді, морсам, сокам, зеленому чаю.


• Рекомендується перед поїздкою випити томатного соку або з'їсти свіжий салат з помідорів. Від солодощів і жирної їжі краще повністю відмовитися, так як вони сповільнюють обмін речовин.


• Одяг в спеку повинна бути легкий, з натуральних волокон, носити краще речі з світлих тканин.


• При симптомах теплового удару слід негайно зупинитися, покинути автомобіль змочити водою обличчя і груди.


• Пам'ятайте, що на жарі продукти швидко псуються, тому будьте особливо уважними до умов їх зберігання, якщо збираєтеся в тривалу поїздку на автомобілі.


• У машині також потрібно мати: валокордин, валідол або корвалол, таблетки від захитування, вологі серветки.


Крім цього, слід пам'ятати, що сильна спека може провокувати конфлікти водіїв на дорогах і в пробках, тому, перш за все, рекомендується не втрачати пильність і тримати себе в руках.
Якщо ви стали свідком дорожньо-транспортної пригоди, повідомте про це в службу порятунку і надайте посильну допомогу постраждалим, однак, пам'ятайте, що, якщо у вас немає медичної освіти і практики надання першої допомоги, невірні дії можуть посилити страждання потерпілого і навіть привести до його загибелі.


Шановні водії, як би ви не поспішали, пам'ятайте: зекономлені хвилини не зможуть повернути ні здоров'я, ні тим більше життя. Будьте свідомі, не забувайте про відповідальність перед оточуючими людьми!

Щасти Вам!

Мрієте поміняти свій автомобіль на новий?

Заповніть форму заявки і наші менеджери повідомлять Вам подальші дії для здійснення угоди.

подати заявку