Миколаїв
вул. Будівельників, 5-А
Миколаїв
вул. 6 Слобідська, 80

Корисні поради: поважай автомобіль правильно: тонкощі технічного обслуговування

18.10.2017

Безпека на дорогах сьогодні хвилює більшість наших співвітчизників. Незліченна кількість аварій викликає у людей страх, а відео з реєстраторів тільки підливають масло у вогонь. Основною причиною аварій є порушення ПДР, але не варто забувати і про ту частину ДТП, які відбуваються з причини несправності транспортного засобу.
Для зменшення ймовірності потрапляння в аварії через несправність автомобіля необхідно регулярно проводити технічний огляд. Ще необхідно проводити технічний огляд та для того, щоб збільшити термін роботи автомобіля.


Як часто необхідно проводити ТО?


Технічний огляд необхідно проводити безпосередньо перед кожним виїздом і пуском автомобіля. Звичайно йдеться про візуальний огляд доступних систем автомобіля. Сьогодні зробити це як ніколи просто, достатньо перед пуском двигуна оглянути всі значки на панелі приладів. Сьогодні з цієї маленької панелі можна «витягнути» більше інформації, ніж з під капота у старенького «Жигулі». Давайте більш детально звернемо увагу на основні дії водія перед початком поїздки.


1) Візуальна оцінка тиску в шинах і огляд на наявність сторонніх предметів безпосередньо біля колеса;


2) Перед запуском двигуна потрібно перевірити і переконатися в працездатності всіх доступних до перевірки систем за допомогою индикационного ламп на панелі приладів і вимірювальних інструментів безпосередньо в моторному відсіку;


3) Після запуску обов'язково повинні згаснути наступні індикаційні лампи: тиску масла і зарядки генератора;


4) Обов'язкове відсутність зайвих звуків і шумів мотора після його запуску;


5) Необхідно натиснути на педаль гальма, вона повинна знайти упор не доходячи до кузовних частин автомобіля ( «не провалюватися»). Дана інформація швидше за все буде корисна водіям легкових автомобілів, на яких встановлена ??стандартна гідравлічна гальмівна система. Володарі пневматичних гальмівних систем при пуску повинні дочекатися сигналу про працездатність гальмової системи в вигляді погаслою индикационной лампи на панелі приладів, яка повідомить про наявність тиску повітря в ресіверах;


6) Включити почерзі індикатори повороту. Підвищена частота їх миготіння говорить про несправності однієї з поворотних фар.


Несвоєчасне ТО і його наслідки


Не варто забувати прописну істину, що заміна запчастин автомобіля повинна проводитися до того, як вони досягнуть крайнього режиму експлуатації і в міру виходу їх з ладу.


Більшість виробників на основі статистичного розрахункового аналізу дають інформацію про рекомендовані терміни експлуатації даних запчастин. Наприклад, запчастина N може пропрацювати 10 тис. годин, однак до цього рубежу 95% запчастин типу N ламається, але поріг в 5 тис. проходять всі запчастини, тому рекомендований термін експлуатації даної N запчастини становить 5 тис. годин. Отже, всі деталі потрібно міняти відповідно до їх ресурсу.


Несвоєчасна заміна деталей може подарувати вам трохи часу, але в майбутньому вихід деталі з ладу може привести до руйнування всього механізму, що загрожує істотним збільшенням вартості ТО.
Пропущене планове ТО не гарантує вам обов'язкової поломки, проте збільшує ймовірність швидкої несправності деяких деталей.


ТО автомобіля після «сплячки»


При плануванні ТО обов'язково потрібно враховувати умови експлуатації транспортного засобу. Важкі кліматичні умови і «особливості» дорожнього покриття зменшують ресурс всіх систем в автомобілі. Також рекомендовано перед тривалими поїздками та інтенсивної експлуатацією провести повне ТО авто, яке довгий час не експлуатувалися. Основними хворобами простою є втома металу і затвердіння гумових частин деталей.


Гарантійне ТО


Під час проходження гарантійного ТО необхідно звертатися виключно в офіційні сервісні центри, щоб уникнути втрати гарантії. Вибір подальшого місця ремонту автомобіля залишається виключно за вами, проте не варто забувати, що неофіційні СТО не несуть відповідальності за виконану роботу.


Намагайтеся ставитися до свого автомобіля як до рідної дитини, це буде ваша найкраща інвестиція в безпеку вас та ваших близьких під час поїздок за кермом.

Щасти вам!

Мрієте поміняти свій автомобіль на новий?

Заповніть форму заявки і наші менеджери повідомлять Вам подальші дії для здійснення угоди.

подати заявку